Крещение

  • New

Як відбувається хрещення новонародженого і що потрібно купити для хрещення?

У житті будь-якого відноситься до християнської віри людини, одним з найбільш значущих подій є, звичайно ж, хрещення. Це обряд дозволяє залучити людину до віри у Всевишнього, а, отже, і поставити під захист Ангела-хранителя. Під час обряду хрещення малятка дається його духовне ім'я, як правило, збігається з ім'ям якого-небудь святого, який в майбутньому і буде його ангелом-хранителем і небесним покровителем, який оберігає дитину від всіляких неприємностей і нещасть.

Таїнство Хрещення

Готуємося до таїнства

Жити з вірою в Бога - одна з найкращих доріг, яку може обрати людина. І першим кроком на цьому шляху для новонародженого стає таїнство хрещення. А для батьків, родичів і друзів родини це ще один чудовий привід побути разом і відсвяткувати вступ душі маленького чоловічка в лоно церкви.

Сім'ї, в яких прийнято часто відвідувати храм, зізнаються, що день хрещення дитини - чудова можливість зайвий раз сходити до церкви і помолитися всім разом. Звичайно, для цього не потрібен спеціальний привід: тільки веління душі. Але хрещення - ще один сімейне свято, тісно пов'язаний з храмом, немов велить і батькам, і дітям ще раз прийти до церкви і встати перед іконами.

Домовляємося в церкві

Церква закликає батьків хрестити дитину якомога раніше. У давні часи намагалися провести таїнство в перші три дні після народження. Вважалося, що після вступу в лоно церкви крихітка отримує ангела-хранителя: він захищатиме малюка від бід і нещасть. Однак хрестити дитину можна в будь-який час. Як тільки ви вибрали храм, в якому хотіли б здійснити таїнство, необхідно буде сходити до церкви і домовитися про хрещення. Можна замовити таїнство окремо для своєї дитини, але також можна хрестити новонародженого разом з іншими дітьми або під час недільної літургії. Щоб батьки змогли ретельно підготуватися до хрещення, в храмі видають спеціальну пам'ятку, де описується, що необхідно для таїнства.

Проводиться обряд хрещення безкоштовно. Однак у фінансовому відношенні багато що може залежати від церкви. Швидше за все, вам запропонують зробити пожертвування храму, розмір якого може коливатися від 250 до 500 гривень. Це і буде символічна плата на витрати церкви по здійсненню таїнства.

Хрещені тато і мама

Вибір хресного батька і матері - дуже відповідальний крок. Ви повинні бути впевнені, що ці люди зможуть виростити дитину з вірою в Бога. Сьогодні вже стало традицією запрошувати на роль хрещеного батька і матері друзів сім'ї. Але перш ніж зупиняти на будь-кого свій вибір, добре подумайте, чи будете ви друзями через багато років, що зможе дати ця людина вашому малюкові в моральному відношенні, наскільки його моральне обличчя відповідає обов'язкам хресного. Навіть якщо ваш друг або подруга не раз заявляли, що хотіли б хрестити вашого малюка, але душа говорить проти цього вибору, не соромтеся відмовити. Вибирайте в хресні тих людей, яких підказує вам серце.

Одна з парафіянок церкви визнавалася, що один її чоловіка не раз висловлював бажання хрестити їх дочка, але мати внутрішнє пручалася цього вибору, і, врешті-решт, хрещеним став інша людина, чому вони були дуже раді.

Хрещені батько й мати обов'язково повинні причаститися перед таїнством!

Традиційно прийнято вибирати одного хресного батька і матір. Однак у хлопчика може бути два хресних батька, а у дівчинки - дві хресних мами. Якщо у вас двійнята або трійнята, для кожної дитини можна вибрати окрему пару хресних батьків, або одного хресного тата і маму для всіх дітей.

Традиційно хрещеними можуть стати люди, які є хрещеними і не перебувають у шлюбі.

Хрестильний наряд дарує хрещена мама

Одна з перших обов'язків, які має виконати хрещена мама, - подбати про Хрестильний вбранні для малюка. Хлопчика і дівчинку зазвичай одягають в сорочечки білого або молочного кольору. Прекрасно, якщо в родині збереглася одяг, в якій хрестили тата, маму або кого-небудь з родичів. Якщо такої не знайдеться, можна замовити хрестинний наряд в одному з інтернет магазинів. Навіть якщо пам'ятка, видана в церкві, не містить згадки про хрестильної сорочці і Крижми, не варто про це забувати, адже ні у кого не викликає сумнівів, що для обряду вінчання необхідно вінчальний плаття.

Обов'язково поцікавтеся, де буде відбуватися таїнство. Якщо мова йде про окрему Хрестильний, то в ній, як правило, тепло. Однак якщо хрещення буде проходити в церкви, необхідно подбати про те, щоб малюку було тепло і комфортно. Не менш важливо знати, чи буде священик повністю занурювати малюка або ж тільки обмакнет ніжки, ручки і лобик.

Хрестик - подарунок хресного тата

Вибір хрестика залежить від уподобань і можливостей хрещеного батька. Найкращим вибором буде хрестик з дерева: цей матеріал найближче людському тілу. Однак не менш придатними стануть срібло, перли, емаль або золото. 

Фильтр (779 товар)
Активные фильтры

Категории

Сбросить

Подкатегории

Размер головного убора

Размер обуви, Европа

Пол

Сезон

Товар добавлен в список желаний